Polecane tak bardzo bardzo!
komentarze 2

Pięć świetnych, lekkich filmów, do których wracam

Są takie filmy, do których fajnie jest wrócić. Takie, które nawet oglądane po raz enty śmieszą, wzruszają, zachwycają albo po prostu sprawiają, że fajnie nam się leniuchuje :). To moja lista pięciu z nich.

„Czas na miłość” („About time”)

Najgorzej przetłumaczony tytuł filmu, jaki widziałam 🙂 Brzmi jak straszne, nudne romansidło, a rzeczywistości to bardzo ciepły, a przy tym mądry film, zresztą jeden z moich ukochanych. Taki, który wzrusza, śmieszy, powoduje, że bardziej docenia się codzienność, przyjaciół, rodzinę. Dobry na każdą okazję :).

Głównym bohaterem jest Tim, którego poznajemy kiedy ten ma ok 20 lat i dowiaduje się, że (uwaga to zabrzmi źle)… może przenosić się w czasie :). Ale to nie jest historia si-fi – przenoszenie się w czasie jest tu tylko małym dodatkiem. To film o zwykłych ludziach, miłości – tej partnerskiej, tej do rodziny, więziach, które tworzymy i docenianiu ich. Nie będę więcej zdradzać, powiem tylko, że to taki odpowiednik świątecznego „To tylko miłość” na każdą inną porę roku :). Z całego serducha polecam!

 

„Marley i ja” („Marley & me”)

Marley to biszkoptowy labrador, diabełek wcielony w psa :). Z jednej strony głównym bohaterem filmu jest właśnie on, a z drugiej jest to po prostu historia o życiu, rodzinie, karierze, domu. O niespełnionych ambicjach zawodowych, o poświęceniach, o tym, że rodzicielstwo nie wygląda jak w reklamie pieluszek. O tym, że czasem w życiu wszystko jest cudownie, a czasem ma się dość i że to jest normalne. Ciepły, prawdziwy, śmieszy i wzrusza, zdecydowanie do polecenia!

 

„Podróż na stop stóp” („The Hundred-Foot Journey”)

Film, który mnie całkowicie zauroczył! Nie dość, że gra tu moja ukochana aktorka Helen Mirren, to film kręci się wokół jedzenia :). Rodzina z Indii przyjeżdża do Francji i postanawia otworzyć swój lokal z indyjską kuchnią i klimatem dokładnie naprzeciwko wysublimowanej restauracji eleganckiej Francuzki (w tej cudownej roli Helen Mirren ;)). Mają zupełnie inne podejście do kuchni, do życia, do estetyki, ale gotowanie łączy różne charaktery (nie przez przypadek zazwyczaj wszystkie domowe imprezy kończą się w kuchni – to idealne miejsce spotkań :)). Od samego oglądania człowiek robi się głodny, a do tego ma się ochotę samemu ugotować coś w domu i wyczyniać takie cuda z tymi aromatycznymi przyprawami jak oni w tym filmie :). Wzrusza i śmieszy od samiutkiego początku aż do napisów końcowych.

Oglądałam go niedawno, ale już wiem, że wrócę do niego nie raz!

 

„To skomplikowane” („It’s complicated”)

Właściwie rewelacyjna Meryl Streep jest już wystarczającym powodem, żeby obejrzeć ten film :). Nasza bohaterka Jane, posiadająca własną cukiernię rozwódka, zaczyna na nowo układać sobie życie po tym jak jej dzieci dorosły i wyprowadziły się z domu. A dzieje się w tym życiu dużo – romans z byłym mężem, który ma już żonę, przebudowa domu, a do tego nowa ciekawa znajomość z architektem, który go przebudowuje… Ogólnie ten uczuciowy trójkąt można określić tylko tak: to skomplikowane :). Świetna, lekka komedia!

 

„Love, Rosie”

Na koniec komedia romantyczna „Love, Rosie”, film trochę w klimacie „Jeden dzień”, który też uwielbiam. To film o dwójce przyjaciół, w którym od samego początku wiadomo, że są dla siebie stworzeni, jednak cały czas się rozmijają. Ich ścieżki rozchodzą się wielokrotnie, jednak zawsze, w tych ważnych dla nich momentach schodzą się na nowo. Historia o tym, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, że nie zawsze zgrywamy się z uczuciami innych w tym samym czasie, że życie mimo, że udaje się już ułożone, może się wywrócić do góry nogami.

Zdjęcie: jarmoluk/pixabay

2 Comments

  1. Nie oglądałam 4 z wymienionych tu filmów, a wygląda na to, że warto 😀 zwłaszcza że teraz tak zimno i mokro za oknem, trzeba przekonać męża na kolejny filmowy wieczór 🙂

    • delilah says

      Koniecznie! 🙂 ostatnio jest taka pogoda, że każdy dzień nadaje się na seans filmowy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *